serafinit

Serafinit

Serafinit je obchodný názov pre Klinochlór, monoklinický vrstevnatý kremičitan. Vyskytuje vo forme jemnošupinkovitej masy, má prevažne tmavozelenú farbu, perleťový lesk a svetlozelený vryp.

Serafinitu sa často hovorí „anjelský kameň“, lebo nás nalaďuje na vyššie vibrácie a pomáha komunikovať s anjelmi. Podporuje vnímavosť, ostražitosť a intuíciu. Je to kameň osvietenia. Dodáva telu vyššie jemnejšie vibrácie. Robí nás chápajúcimi a citlivejšími, taktiež diplomatickejšími. Pomáha nám nájsť zmysel života, poskytuje vnútornu silu, aby sme kráčali za svojim zmyslom života.

Serafinit stelesňuje telesno preniknuté svetlom ducha. zároveň pôsobí koncentračne a povzbudivo. Pomáha vidieť veci bez skresľovania, robiť tie správne rozhodnutia, podľa nich aj žiť. Pomáha prežiť zmätené obdobia – ukazuje nám systém ako z chaosu vyjsť a urobiť si poriadok v sebe. Môže byť veľmi užitočný ľuďom, ktorí nemajú radi svoje telo, ktorý nemajú k nemu vzťah, pomáha nám oceniť zázrak hocijakej fyzickej formy.

Liečebné pôsobenie

Pomáha pri liečení nervov, porúch mozgu, čistí krv, vnútorné orgány, detoxikuje organizmus, posilňuje väzivo a svalstov, podporuje činnosť pečene a obličiek. Serafinit tiež pomáha pri mrazení a nedokrvení končatín. Zmenšuje náhle výkyvy nálad, stres a starosti. Pomáha proti únave a udržiava nás v bdelosti.

Astrologické priradenie

Býk