Minerály

Perleť

Perleť

11. mája 2017

Perleť je organicko-anorganický materiál, ktorý vytvárajú niektoré mäkkýše vo vnútri svojich schránok. Hlavným zdrojom perlete sú morské či riečne perlorodky a v menšej miere morské ušká, ktoré produkujú krásnu perleť hrajúcu dúhovými farbami. Per...Čítať ďalej »
Tyrkenit

Tyrkenit

11. mája 2017

Tyrkenit je obchodný názov pre tyrkysovo zafarbený howlit alebo magnezit (rozlíšiť sa dá len chemickou skúškou na horčík). Svojou štruktúrou sa podobá na tyrkis. Má sklený lesk a je nepriehľadný. Tyrkysový howlit je mimoriadne ukľudňujúci kameň. U...Čítať ďalej »
Tigrie oko

Tigrie oko

11. mája 2017

Tigrie oko je odroda kremeňa prestúpená vláknitým ambifolom - krokydolitom. Jeho farba je zlatožltá až zlatohnedá. Charakteristické sú pre tygrie oko pruhy jemných vlákien, ktoré sa trblietajú. Na vyhladených plochách má hodvábnym trblietavý lesk. Mô...Čítať ďalej »
Býčie oko

Býčie oko

11. mája 2017

Býčie oko je odroda kremeňa / chalcedón prestúpená krokydolitom, hnedočervenej farby, nepriehľadný so skleným leskom. Koncentruje energiu a pomáha vyrovnať sa s ťažkými situáciami. Prináša optimizmus a vieru v zlepšenie, znásobuje vitalitu a silu....Čítať ďalej »
Ónyx

Ónyx

11. mája 2017

Ónyx je odroda chalcedónu, podobá sa achátu, ale má rovné prúžky. Môže nadobúdať rôzne farby. Obyčajne je priesvitný a má sklený lesk. Je kameňom dodávajúcim silu chráni pred negatívnymi vplyvmi. Zaisťuje oporu v obtiažnych situáciách rovnako ako ...Čítať ďalej »
Jaspis

Jaspis

11. mája 2017

Jaspis je zmes chalcedónu a kremeňa s prímesou rôznych pigmentov, existuje v mnohých farebných tóninách, prevažne zemitých farieb ako zelená, okrová, červená, červenohnedá, hnedá a šedá. Obyčajne je nepriehľadný so skleným, mastným alebo matným lesko...Čítať ďalej »
Achát

Achát

10. mája 2017

Achát je odroda kremeňa, môže nadobúdať farby od svetlo do tmavohnedej, béžovú, šedú, šedomodrú, červenú, bielu. Rozrezaním na doštičky vyniká jeho kresba - zväzkovitá, machovitá, krajinová, prúžková, obláčiková... Je priesvitný alebo aj nepriehľadný...Čítať ďalej »
Lapis Lazuli

Lapis Lazuli

10. mája 2017

Lapis Lazuli sa obvykle vyskytuje ako složenina z modrého lazuritu, kalcitu, sodalitu, pyritu, augitu a ďalších prímesí. Farbu má svetlo až tmavo modrú, často s bielymi škvrnami a zlatými zrniečkami pyritu. Lesk má matný až mastný, po vyleštení dostá...Čítať ďalej »
Serafinit

Serafinit

10. mája 2017

Serafinit je obchodný názov pre Klinochlór, monoklinický vrstevnatý kremičitan. Vyskytuje vo forme jemnošupinkovitej masy, má prevažne tmavozelenú farbu, perleťový lesk a svetlozelený vryp. Serafinitu sa často hovorí "anjelský kameň", lebo nás nal...Čítať ďalej »
Ametyst

Ametyst

10. mája 2017

Ametyst je odroda kremeňa, svetlo až tmavo fialovej farby, je priehľadný až priesvitný, veľmi zriedka nepriehľadný so skleným leskom. Učí nás odovzdanosti a dôvere silám univerza. Jeho mierne vibrácie ukľudnujú a navodzujú stav, v ktorom sa rozply...Čítať ďalej »
×